Mavi Düş

02:45

Bügün sabah erkenden kalktım ve seni düşledim. Çarşıya bakan penceremin önünden senin geçmeni bekledim. Her sabah aynı saatte işe gitmek için kullandığın bu dar sokak evimin en güzel manzarası oldu, inan. Halbuki çatı katı katından deniz bile gözüküyor aslında.  Ama bu benim için hiçbir anlam ifade etmiyor ve ben, dün gibi ve daha önceki dünler gibi seni sevmekten bıkmadan, usanmadan, iflah olmaz bir umutla bu sabah da aynı şekilde kalktım ve seni düşledim. Emin ol, bu yarında böyle olacak.


Ben yarında, düşle rüya arası bir seyirden uyanıp müzmin yalnızlığıma bürünmeden önce hayalini alacağım yanıma... Tek kişilik yatağıma seni de sığdıracağım mesela... Sen diye, güpürlü çeyizlik yastığımın koynuna uzanacağım. Saçlarımın arasında her zaman senin bir şeyler yazmakla meşgul, uzun kemikli parmaklarının gezindiğini, ve nihayetinde gece bize yorgan olduğunda, alnıma ölü bir öpücügü konduracağını hayal edeceğim.


Güneş, bizim tatlı uykumuzu kıskanırcasına o sabah erkenden doğacak. Parmak uçlarımda, temkinli yürüyeceğim mutfağa... Hep aynı tarifle içtiğin karanfilli çayını hazırlayacağım sana, şekersiz. Ve ben kahvaltımızı kuduğumda, kalbim körpe bir kız gibi pır pır ederek seni uyandırmaya geleceğim...
Sabahın sert, rutubetli nefesine aldırmadan, dün gece alnıma kondurduğun öpücüğün devamını bu kez gamzelerime gömeceksin.


Ve sevgilim, sen karşımda karanfil kokulu sıcak çayını yudumlarken, ben seni izlemekle meşgul olacağım... Her gün traş olmaktan söylendiğin kirli sakallarını, siyah, simsiyah bir kuyuyu andıran gözlerini ve en çok da güzel ellerini... Daima yazan... Beni, sadece beni yazmasını dilediğim güzel ellerini...


Ben tam 'ikinci çayını doldurayım mı?' diye sorarken annem gelecek. Doksan kiloluk koca gövdesi, her zamaki sert suratıyla,  'kendi kendine mi konuşuyorsun kız sen!' diye gürleyecek. Bir hayalle kahvaltı yaptığımı nereden bilsin! Seni her zaman mavi bir düş gibi ceketimin iç cebinde, içi senle dolu kalbimin üzerinde taşıdığımı bilmeden, hiç aşık olamamış o katı yüreğiyle üzerime gelecek ve beni, kendi kendine konuşan bir deli olarak tanımlayacak.


Yine de ben üzülmeyeceğim. Çünkü tahmin ettiğim üzere, hayalimdeki sen beni üzülürken görmek istemeyecek. Ve ben, sırf senin için, annemin dır dırlarına aldırmadan, yüzümdeki gamzeleri belirginleştirip, seni yeniden annemin yerine oturtup masmavi gülümseyeceğim!


 

You Might Also Like

0 yorum

TRANSLATE

F U R K A N C E N G E R

Bu blogta yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan Muhammed Furkan CENGER'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez
veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.